مرجع مکعب روبیک 360

روبیک 17*17*17

یک طراح روبیک هلندی است که به تازگی توانسته است در تلاش خود برای ابداع بزرگترین و پیچیده ترین روبیک جهان که تاکنون انسان شناخته است موفق شود. ما داریم در مورد بزرگترین مکعب روبیک جهان صحبت می کنیم- اگرچه این نام  این روبیک هنوز بطور رسمی ثبت نشده است- اما حتی تصورش هم دشوار است که کسی بتواند مکعبی بزرگتر از مکعب روبیک  ساخته شده توسط Deventer را ابداع کند. اندازه این مکعب روبیک  ۱۷x۱۷x۱۷ و تقریبا معادل نیم فوت است.بیش از ۶۰ ساعت طول کشید تا Deventer توانست ساختمان داخلی روبیک به اتمام برساند. تنها رنگ کردن ۱۵۳۹ عدد قطعه ای که اجزای این مکعب را تشکیل می دهند بیش از ۱۰ ساعت وقت برده است.
در مورد مدت زمانی که طول خواهد کشید تا یک روبیکر این مکعب بزرگ را حل کند هیچ سوالی نپرسیم بهتر است زیرا به احتمال قریب به یقین مدت زمان حل چنین روبیکی به اندازه پس انداز کردن پول لازم جهت خرید آن به طول خواهد انجامید!! قیمت این محصول بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار متغیر است.  گوگل مطلبی را تحت عنوان ” الگوریتم الهی” منتشر کرد که در آن کمترین تعداد حرکاتی را که طی آن یک مکعب روبیک  قابل حل بود عنوان شده بود. به استناد این تحقیق منتشر شده یک مکعب روبیک  در هر حالتی که نامرتب شده باشد را می توان با ۲۰ حرکت حل کرد
تعداد حالاتی که یک مکعب روبیک  میتواند به هم ریخته شود طبق گفته محققان ۴۳۲۵۲۰۰۳۲۷۴۴۸۹۸۵۶۰۰۰ است. حال نوبت Deventer است تا حالات ممکن برای به هم ریختن این روبیک  ۱۷x۱۷x۱۷ را محاسبه و حداقل تعداد حرکات لازم برای حل این مکعب روبیک  غول پیکر را محاسبه کند.

لینک سایت انگلیسی 1

لینک سایت انگلیسی 2

 

Gigantic 17 x 17 x 17 Rubik's Cube shatters world record, requires huge hands

designer Oskar van Deventer's massive 17 x 17 x 17 Rubik's Cube is finally a reality. After failing to conceive a prototype twice, on his third try, Deventer managed to successfully use a 3D printer to bring his Rubik's Cube to life. With over 1539 individual pieces, Deventer's 17 x 17 x 17 Rubik's Cube took over 15 hours in total to create.

Deventer will be presenting his world record shattering Rubik's Cube  next month in New York City. I'm sure everyone will be thoroughly impressed.

Oskar started designing his puzzles as a boy at the age of 12 in the Netherlands. More than 30 years later, he has a reputation as one of the world's most prolific Rubik's Cube creators. Oskar first started 3D printing twisty Rubik's Cube thanks to Bram Cohen, who began posing challenges to Oskar back in 2008. Today, several of his Rubik's Cube are being sold in traditional toy stores and lots more are available through 3D printing in his Shapeways Shop. Most recently, Oskar's twisty Rubik's Cube have been used as a very original way to propose

   + ؟؟؟ ; ۱۱:۳۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٧ آبان ،۱۳٩۱
comment نظرات ()